Aktualitet

Pozitivë me Covid 4 punonjës, mbyllet një fasoneri në Gjirokastër

Shkruar nga Liberale
Pozitivë me Covid 4 punonjës, mbyllet një fasoneri në

Një fasoneri në Gjirokastër është mbyllur për shkak se 4 punonjës kanë rezultuar me koronavirus.

Rreth 120 punonjës janë izoluar, ndërsa kontaktet e afërta janë në pritje të përgjigjes së tamponit. Mësohet se të infektuarat janë kthyer nga pushimet në periudha të ndryshme, por mbyllja është bërë për të ndërprerë zinxhirin e transmetimit.

Kujtojmë se prej disa kohësh vendi ynë po përballet me shifra të lartë me COVID-19.

Ministria e Shëndetësisë bëri me dije dje se në 24 orët e fundit mësohet se janë 152 të infektuarit dhe 52 të shëruarit.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH