Aktualitet

Përfundon takimi i opozitës me Metën, priten deklarata nga palët

Shkruar nga Liberale
Përfundon takimi i opozitës me Metën, priten deklarata nga

Ka përfunduar takimi i Lulzim Bashës dhe aleatëve të tij opozitarë me Presidentin Ilir Meta në zyrën e kreut të shtetit.

Takimi filloi rreth orës 09:00. Pas daljes nga Presidenca, lideri i opozitës, Lulzim Basha, nuk ka pranuar të prononcohet për mediat.

Ndërsa, aleati i tij, Dashamir Shehi tha se "Presidenca do të dalë vetë më një deklaratë të saj. Kjo është punë e gjatë shumë. Edhe zoti Basha do të mbajë një deklaratë më vonë, pasi të mbarojë takimin me ministrin e Jashtëm të Suedisë. Më mirë me ato letrat zyrtare që të mos bëhet rrëmujë"./Gazeta Liberale

[gallery columns="1" size="full" ids="1104382,1104383,1104384,1104385,1104386"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH