Aktualitet

Paketa anti-shpifje/ Basha, takim me përfaqësuesit e medias

Shkruar nga Liberale
Paketa anti-shpifje/ Basha, takim me përfaqësuesit e medias

Partia Demokratike ka lajmëruar zhvillimin e një tryeze për lirinë e medias për të kundërshtuar paketën e anti-shpifjes.

Në tryezë janë të ftuar edhe përfaqësues të medias, si dhe drejtues të koalicionit opozitar. Takimi do të zhvillohet në orën 10:00 në sallën Akernia tek Hotel Tirana.

"Partia Demokratike organizon sot tryezen per lirine e medias per te kundershtuar ligjet e censures te propozuar nga qeveria. Ne tryeze marrin pjese perfaqesues te medias Kryetari i PD, Lulzim Basha dhe drejtuesit e koalicionit te opozites. Takimi eshte ne oren 10.00, ne sallen Akernia tek Hotel Tirana dhe do te kete me vone nje link per transmetimin e tij live", thuhet në njoftimin e PD./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH