Sport

"Nuk e di fare si luajnë ata"/ Trajneri i Ishujve Faroe sfidon hapur Shqipërinë

Shkruar nga Liberale
"Nuk e di fare si luajnë ata"/ Trajneri i Ishujve Faroe sfidon

Shqipëria do të përballet me rivalë si Polonia, Çekia, Moldavia dhe Ishujt Faroe. Trajneri i Ishujve Faraoe,

Ndërkohë Håkan Ericson ka komentuar shortin, duke dhënë kështu mendimin e tij edhe për kuqezinjtë.

“Ne synojmë gjithmonë të fitojmë ndeshje të tilla. Duhet të guxojmë të ëndërrojmë dhe duhet të kemi forcën mendore për të guxuar të luajmë për të fituar. Ky është udhëtimi i parë në të cilin të dy, Ishujt Faroe dhe unë, do të takohemi me Shqipërinë, ndaj nuk e di ende se ata luajnë futboll teknik”, tha ai.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH