Aktualitet

Nis vaksinimi i 60 epidemiologëve, Bino: Së shpejti dhe të moshuarit

               Publikuar në : 11:14 - 12/01/21 liberale

Brenda ambienteve të “Air Albania” ka nisur dita e dytë e vaksinimit me 60 epidemiologë në Tiranë, Durrës, Krujë e Kavajë për të vijuar sërish pastaj me stafet e spitaleve Covid dhe sipas shefes së ISHP-së Silva Bino  shumë shpejt do të nisë edhe vaksinimi i të moshuarve.

Ministrja Manastirliu gjithashtu shtoi se vaksinimi do të jetë i kombinuar mes personelit mjekësor dhe të moshuarve në ditët në vijim.

Silva Bino: Nuk kemi asnjë dozë të humbur, pra çdo flakon që hapet duhet të përdoret brenda 2 orësh këtu. Ne mund të vaksinojmë deri në 600 veta brenda ditës. Shumë shpejt nisim edhe me të moshuarit.

Rama: Kur nis me të moshuarit?

Manastirliu: Do jetë i kombinuar mes tyre dhe stafeve në ditët në vijim.

Rama përshëndet epidemiologët: Si jeni? Mos u trembni Më conin mesazhe dje, më thoshin hë si je? A je mirë? Mirë, unë./Gazeta Liberale

Tags: ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back