Aktualitet

"Në poezi ishte mbret", Bujar Asqeriu për ikjen e Mirush Kabashit: Humbje e madhe për të gjithë teatrin

Shkruar nga Liberale
"Në poezi ishte mbret", Bujar Asqeriu për ikjen e Mirush

Aktori i njohur Bujar Asqeriu shprehet se ndarja nga jeta e Mirush Kabashit është një humbje e madhe për të gjithë dhe teatrin.

" Humbëm një artist të madh që me punë la gjurmë të mëdha në artin teatral dhe kinematografik. Një humbje e madhe për të gjithë. Ishte aktor i rrallë tragjiko komik. Me figurën e Sokratit na nderoi në arenën ndërkombëtare”, u shpreh Asqeriu në Report tv.

Në poezi ishte mbret, tha Asqeriu për aktorin e ndjerë.

"Në poezi ishte mbret. E dashuronte poezinë në mënyrë të mahnitshme. Unë që rrija shumë kohë me të.

Në çdo event që shkonim ai merrte dhe diskun e muzikës që do të shoqëronte me të. Vargjet e Ali Asllanit. Mitrush Kutelit, Ali Podrimës tingëllonin në mënyrë magjike në gojën e tij” , tha aktori.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH