Aktualitet

Në këto qytete sot do bjerë shi

Shkruar nga Liberale
Në këto qytete sot do bjerë shi

Pjersa e parë e ditës do të jetë me vranësira dhe rreshje shiu në të gjithë vendin, ku më intensive rreshjet parashikohen në skajin Jugor dhe Verior.

Konkretisht, reshje shiu do të priten gjatë ditës në qarqet Shkodër, Kukës, Lezhë, Vlorë dhe Gjirokastër, por lokalisht intensive në qarqet Shkodër, Kukës dhe Vlorë.

Ndërsa në qarqet e tjera priten reshje të dobëta dhe mesatare në shumicën e tyre.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë: në bregdet: 13 / 19 °C, në vendet e ulëta: 12 / 19 °C, në vendet malore: 7 / 14 °C

Era do të fryjë mesatare në tokë, e fortë në det me shpejtësi 50 km/ hnga drejtimi Jugperëndimor duke sjell në det dallgëzim 4 ballë

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH