Aktualitet

MSH publikon urdhrin për çerdhet e kopshtet: Ja masat që duhen marrë

Shkruar nga Liberale
MSH publikon urdhrin për çerdhet e kopshtet: Ja masat që duhen

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar për hapjen e çerdheve dhe kopshteve në vend, duke filluar nga data 1 qershor, pas mbylljes gati 3-mujore nga koronavirusi.

Në urdhrin e MSH sqarohen të gjitha masat, që duhet të marrin kopshtet dhe çerdhet, për të mbrojtur fëmijët dhe të tjerët nga virusi i rëndë, i cili vjon të jetë aktivë.

Kështu, MSH urdhëron që fëmijët të merren nga shtëpia dhe të dërgohen në shtëpi nga vetë çerdhet dhe kopshtet, sipas një orari të përcaktuar.

Gjithashtu, të gjithë këto institucione duhet të zbatojnë me përpikëri rregullat e higjienës te fëmijët, që nga solucionet, e deri te matja e temperaturës me termometër digjital.

Urdhëri si më poshtë:

[gallery columns="1" size="full" gss="1" ids="1143477,1143478,1143479,1143480,1143481,1143482"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH