Aktualitet

Moti me diell dhe temperatura deri në 31 gradë

Shkruar nga Liberale
Moti me diell dhe temperatura deri në 31 gradë

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm në të gjithë vendin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 13°C në 25°C, në zonat e ulëta nga 20°C në 30°C dhe në zonat bregdetare nga 21°C në 31°C.

Era do të fryjë në drejtim Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë mbi 4 ballë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH