Aktualitet

Moti i keq në Korçë, akset që janë të pakalueshme

Shkruar nga Liberale

Autoritetet rrugore të Korçës kanë njoftuar mbi akset të cilat janë të kalueshme ose për shkak të motit të keq.

Përmes një njoftimi zyrtar, aksi rrugor Qafë Thanë-Pogradec-Korçë-Bilisht dhe Korçë-Maliq-Lozhan, është i kalueshëm pa zinxhirë.

Akset rrugore Boboshticë-Dardhë, Voskop-Voskopojë, Zvezdë-Pustec, Korçë-Vithkuq dhe Qafë Qarr-Ersekë-Leskovik, janë të qarkullueshme me zinxhirë.

Ndërsa rruga që lidh fshatrat Vithkuq-Shtyllë-Panarit, aktualisht është e pakalueshme.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH