Aktualitet

Mbyllet procesi në PD, 326 emra për deputetë, ja sa do zgjidhjen

               Publikuar në : 13:42 - 22/10/20 liberale

Komisioni i Vlerësimit ka përmbyllur përzgjedhje e kandidatëve për deputetë teksa do i dorëzojë Kryesisë 326 emra për kandidatë për deputet.

Kjo ishte faza tre, pas një të anëtarësisë dhe dy të Komisionit të Vlerësimit. Tashmë vendimtare do të jetë vota e Kryesisë së PD që do të zgjedhë 140 kandidatët finalë.

Mësohet se janë të paktën deri më tani 80% e kandidatëve janë ngalista me 326 emra të Komisionit të Vlerësimit, kurse Kryesia dhe kryetari kanë tashmë të drejtën e propozimit të 20% të emrave për kandidatë.

Në fund Kryesia voton dhe zgjedh 140 kandidatët me të cilët PD do të dalë në zgjedhjet e 25 prillit 20201.

Tags: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back