Aktualitet

Mblidhet Kolegji i Kryetarëve të PD-së, çfarë pritet të ndodhë nesër në selinë blu

Shkruar nga Liberale
Mblidhet Kolegji i Kryetarëve të PD-së, çfarë pritet

Ditën e nesërme mblidhet Kolegji i Kryetarëve të Partisë Demokratike. Lajmi është bërë i ditur nga sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi.

Mësohet se mbledhja do të zhvillohet në orën 16:00 në selinë e PD-së. Mbledhja do të ketë në fokus diskutimin mbi kalendarin dhe masat për organizimin e partisë në zbatim të vendimit të Kuvendit Kombëtar të datës 18 Dhjetor “Për miratimin e programit organizativ të Partisë Demokratike”.

MESAZHI I BARDHIT

Të nderuar Kryetarë,

Nesër, datë 12 Janar, ora 16:00 do të zhvillohet mbledhja e Kolegjit të Kryetarëve të PD për diskutimin mbi kalendarin dhe masat për organizimin e partisë në zbatim të vendimit të Kuvendit Kombetar të datës 18 Dhjetor “Për miratimin e programit organizativ të Partisë Demokratike”, që nuk u realizua dot për shkak të dhunës në datën

8 Janar. Në mbledhje merr pjese edhe Sekretariati i Partisë. Programi i diskutuar, propozuar dhe miratuar nga Kolegji i Kryetarëve, do ti nënshtrohet më pas miratimit nga Kryesia e Partisë.

Me respekt,

Sekretari i Përgjithshëm

Gazment Bardhi

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH