Aktualitet

Maturantët testohen sot në Gjuhë shqipe dhe Letërsi

Shkruar nga Liberale
Maturantët testohen sot në Gjuhë shqipe dhe Letërsi

Maturantët në të gjithë territorin e Shqipërisë do të japin sot provimin e Maturës Shtetërore në Gjuhë shqipe dhe Letërsi.

Sipas BW, janë 43 mijë maturantë që do të ulen në banka për të dhënë provimet e Maturës.

Mësohet se nuk do të lejohet që në një klasë të ketë më shumë se 13 nxënës. Maturantëve nuk do u lejohen mjete komunikimi, gjatë dhënies së provimit.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH