Aktualitet

Makina del nga rruga dhe aksidenton rëndë kalimtarin në Elbasan

Shkruar nga Liberale
Makina del nga rruga dhe aksidenton rëndë kalimtarin në Elbasan

Një aksident ka ndodhur këtë pasdite në aksin rrugor Elbasan-Tiranë, në vendin e quajtur “Rrethrrotullimi i Bradasheshit”.

Sipas News 24, një makinë, në tentativë për të evituar përplasjen me një automjet tjetër, ka humbur drejtimin e lëvizjes dhe ka përfunduar jashtë rruge.

Për pasojë, makina ka aksidentuar një kalimtar, i cili ka mbetur i plagosur në gjendje të rëndë. Policia ka mbërritur në vendngjarje, ndërsa i plagosuri nuk është transportuar ende për në spital.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH