Aktualitet

Makina “Benz” përplas vajzën 6-vjeçare, niset me urgjencë në spital

Shkruar nga Liberale
Makina “Benz” përplas vajzën 6-vjeçare, niset me

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Durrës, ku një 6-vjeçare është përplasur nga një makinë dhe tashmë ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

"A. N., 30 vjeç, banues në Durrës, pasi më datë 06.07.2020, në lagjen nr. 7, Durrës, duke drejtuar mjetin tip “Benz”, ka aksidentuar shtetasen e mitur H. Q., 6 vjeçe, e cila ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën dhe më pas shtetasi A. N. është larguar nga vendi i ngjarjes.", njofton policia.

Njoftimi i policisë:

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës arrestuan në flagrancë shtetasin:

A. N., 30 vjeç, banues në Durrës, pasi më datë 06.07.2020, në lagjen nr. 7, Durrës, duke drejtuar mjetin tip “Benz”, ka aksidentuar shtetasen e mitur H. Q., 6 vjeçe, e cila ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën dhe më pas shtetasi A. N. është larguar nga vendi i ngjarjes.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprat penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor” dhe “Largim nga vendi i aksidentit” /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH