Globi

Majmuni dhunues rrahu njerëzit në rrugë, policët e kapin dhe e vrasin

Shkruar nga Liberale
Majmuni dhunues rrahu njerëzit në rrugë, policët e kapin dhe

Një majmun me origjinë japoneze u raportua se ushtroi dhune mbi kalimtarët në rrugë.

Majmuni dhunues u konsiderua mjaft i rrezikshëm nga ana e autoriteteve japoneze, ndërsa një ditë më parë ai është gjetur dhe është vrarë.

Majmuni i kapur u vlerësua të ishte katër vjeç dhe ishte rreth gjysmë metri i gjatë si dhe i përkiste rracës së Makakëve.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH