Sport

Tirana në ankand të hapur, dalin në shitje aksionet e Refik Halilit

Shkruar nga Liberale

Tirana në ankand të hapur, dalin në shitje aksionet e Refik

Mesa duket për Tiranënn tashmë po mbyllet një kapitull, e pritet të hapet një i ri.

Tashmë aksionet e klubit të Tiranës që janë në pronësi të Refik Halilit, janë zyrtarisht në shitje dhe brenda pak ditësh, mbyllet ankandi që do të dekretojë pronarin e ri të Tiranës me 66% të aksioneve.

Tirana në ankand të hapur, dalin në shitje aksionet e Refik

Një zyrë përmbarimore ka bllokuar aksionet e familjes Halili në klub për shkak detyrimesh ndaj palëve të treta dhe tashmë i kanë nxjerr zyrtarisht në shitje ato, me ankandin që mbyllet më datë 22 prill, pra në mesjavën e ardhshme.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH