Sport

“Ne jemi palë e tretë”, Milan reagon pas akuzave për mashtrim

Shkruar nga Liberale

“Ne jemi palë e tretë”, Milan reagon pas akuzave për

Milan nuk ka qëndruar “duarkryq” dhe ka reaguar menjëherë pas lajmit të bërë publik sot pasdite, ku shkruhej se Guardia di Finanza ka kryer kontrolle në selinë e klubit kuqezi, për shkak se dyshohet në pengimin e  veprimtarisë së Federatës Italiane të Futbollit për mbikëqyrjen e kompanive që zotërojnë ekipe futbolli.

“Përsa i përket kontrollit që u bë sot në selinë e saj, kompania AC Milan është palë e tretë dhe nuk ka lidhje me procedurat në vazhdim në lidhje me blerjen e klubit, të përfunduar në gusht 2022.

Hetimi, i cili përfshin edhe përfaqësuesit ligjorë me fuqi nënshkruese, Giorgio Furlani dhe Ivan Gazidis, CEO aktual dhe CEO i mëparshëm i klubit, hipotezon komunikime jo te sakta dhe të vërteta te autoritetet mbikëqyrëse kompetente. Klubi po bashkëpunon plotësisht me autoritetin hetues”, – Shkruan klubi.

Poll
SHQIPENGLISH