Sport

Luka Modriç, plani i tij i madh pas largimit nga Real Madrid

Shkruar nga Liberale

Luka Modriç, plani i tij i madh pas largimit nga Real Madrid

Legjenda e Real Madridit, Luka Modriç duket se është gati të largohet nga klubi në verë pas një sezoni në të cilin deri më tani ai ka qenë rezervist në pjesën më të madhe. 38-vjeçarit i skadon kontrata në fund të sezonit.

Largimi i tij duket se është marrë si një e dhënë nga të gjithë të përfshirët, por Carlo Ancelotti bëri një përpjekje të fundit për ta mbajtur atë në klub, duke i ofruar atij një rol në stafin trajner nëse donte të tërhiqej.

Modric deri më tani ka refuzuar me mirësjellje ofertën, me përjashtim të një ndryshimi rrënjësor të mendjes, pasi ai dëshiron të vazhdojë të luajë.

Ndërsa destinacioni i tij pas Los Blancos nuk është i qartë, klubet nga Superliga e Arabisë Saudite u interesuan për të verën e kaluar.

Sipas mediumit Cadena SER, Modric synon të vazhdojë të luajë për të paktën dy vjet të tjera, duke e çuar pensionimin deri në moshën 40-vjeçare.

Për më tepër, ai dëshiron të vazhdojë duke luajtur për Kroacinë, dhe me ta të shkojë në Kupën e Botës 2026 në Meksikë, Kanada dhe SHBA. Aktualisht ai ende ndihet sikur i ka mbetur futbolli në këmbë.

Në këtë drejtim, ky sezon mund ta kishte ndihmuar atë në këtë qëllim.

Nëse ai synon të vazhdojë të luajë rregullisht deri atëherë, Modric do të ketë një sezon shumë më pak kërkues në këmbët e tij këtë vit, duke zgjeruar potencialisht atë që mund të bëjë në linjë. Megjithatë, ai do të udhëheqë Kroacinë në Euro 2024 në Gjermani këtë verë

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH