Ekonomi

Këmbimi valutor 31 Mars, me sa shiten e blihen sot monedhat e huaja

Shkruar nga Liberale

Këmbimi valutor 31 Mars, me sa shiten e blihen sot monedhat e huaja


Në tregun e këmbimit valutor sot, monedha e euros shitet sot me 103.8 lekë.

Dollari amerikan këmbehet me 96.1 lekë.

Paundi britanik kap sot vlerën e 121 lekëve.

Dollari kanadez këmbehet në tregun valutor me 71 lekë.

Franga zvicerane kap vlerën e 106 lekëve.

Dhe së fundmi jeni japonez, shitet me 0.63 lekë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH