Aktualitet

Lezhë, babai qëllon me armë drejt djalit të tij

Shkruar nga Liberale
Lezhë, babai qëllon me armë drejt djalit të tij

Një ngjarje e rëndë është parandaluar nga Policia në Lezhë, ku babai ka qëlluar me armë drejt djalit të tij, fatmirësisht pa i shkaktuar lëndime. Pas sinjalizimit për të shtëna me armë, policia është nisur drejt banesës, dhe pas disa orësh ndjekjeje u bë e mundur kapja dhe arrestimi i autorit të dyshuar, shtetasit Pren Gega., banues në Ferr-Shkopet, Kurbin, duke parandaluar përshkallëzimin e mëtejshëm të konfliktit.

Policia njofton gjithashtu se ka sekuestruar armën e zjarrit tip pistoletë me municion luftarak, të cilën e mbante pa leje në banesë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH