Aktualitet

Kukësi zbardhet nga dëbora!

Shkruar nga Liberale
Kukësi zbardhet nga dëbora!

Në Kukës temperaturat kanë rënë ndjeshëm ditët e fundit duke sjellë dhe reshjet e parë të dëborës në lartësitë 1900 metra mbi nivelin e detit. Si rrjedhojë maja e Gjalicës u zbardh nga dëbora.

Temperaturat e ulëta në Kukës do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim dhe dëbora pritet të zbresë pas pak ditësh në zonat e ulëta.

Ndërkohë shirat e ditëve të fundit kanë sjellë një përmirësim të lehtë të situatës hidrike në kaskadën e Drinit. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH