Aktualitet

Korab Lita përjashtohet nga seanca, ja çfarë bëri në Parlament

Shkruar nga Liberale
Korab Lita përjashtohet nga seanca, ja çfarë bëri në

Deputeti i opozitës së re, Korab Lita është përjashtuar nga seanca paralametare.

Ai e mori fjalën menjëherë pas ministres Elisa Spiropali pa ju thënë emri, ndërkohë që kreu i Parlametit Gramoz Ruçi shqiptoi emrin e Taulant Ballës i cili do të merrte fjalën në emër të grupit parlamentar të PS.

Mirëpo Lita bllokoi foltoren për të folur për vete, dhe si duket e pësoi pasi Ruçi e paralajmëroi dhe më pas i komunikoi përjashtimin. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH