Sport

"Kam qenë gjithmonë i përgjegjshëm", Messi zbulon sekretet e suksesit të tij

Shkruar nga Liberale
"Kam qenë gjithmonë i përgjegjshëm", Messi zbulon

Lionel Messi, iu përgjigj pyetjeve të lojtarëve të tjerë të Argjentinës. Nicholas Tagliafico i kërkoi shtatë herë fituesit të Topit të Artë të zbulonte formulën e suksesit të tij ndër vite.

“Mendoj se është mentaliteti, këmbëngulja, përpjekja dhe aftësia për të sakrifikuar diçka. Kam qenë gjithmonë i përgjegjshëm dhe shumë i sigurt në atë që kam dashur dhe gjithmonë kam dhënë maksimumin për ta arritur atë.

Në fillim të çdo sezoni dua të jem më i mirë. Përveç kësaj, kam qenë shumë me fat me dëmtimet”, tha Messi për TV Publica.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH