Globi

Jeta "normale" në Kiev para orës së shtetrrethimit dhe buçitjes së sirenave për sulm ajror

Shkruar nga Liberale

Kjo ishte skena dje në Kiev pas sulmit raketor të mëngjesit. Këtu në Kiev, megjithëse qyteti është shumë më i qetë se zakonisht, njerëzit po përpiqen të kthehen në një formë normaliteti.

Mbrëmjen e djeshme, njerëzit ishin jashtë duke shijuar diellin e fundit përpara se të niseshin në shtëpi në kohë për shtetrrethimin e orës 23:00.

Por edhe teksa shkruaj këtë, tingëllojnë sirenat e sulmit ajror, duke i kujtuar qytetit se Ukraina është ende në luftë me Rusinë.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH