Politikë

Jamarbër Malltezi pas hekurave, avokatët apelojnë vendimin e masës së sigurisë

Shkruar nga Liberale
Jamarbër Malltezi pas hekurave, avokatët apelojnë vendimin e

Avokatët e Jamarbër Malltezit kanë dorëzuar në Apelin e GJKKO shtesën e ankimimit për revokimin e masës së sigurisë ndaj tij. Malltezi, dhëndri i ish-kryeministrit Sali Berisha ndodhet në burg, i akuzuar për aferën e privatizimit të kompleksit "Partizani".

Ndërkohë deri më tani nuk është paraqitur asnjë nga avokatët e Berishës. GJKKO në seancën e datës 8 nëntor rrëzoi kërkesën e Malltezit për shuarjen e masës së sigurisë.

Jamabër Malltezi ndodjhet pas hekurave pasi akuzohet për aferën e privatizimit të Partizanit. Ai akuzohet për veprën penale “Korrupsioni pasiv të funksionarëve të lartë shtetërore ose të zgjedhurve vendor” dhe “Pastrimit të produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale”.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH