Aktualitet

Ish-koloneli rus hesht të ftuarit në studio: Situata për ne do të përkeqësohet

Shkruar nga Liberale
Ish-koloneli rus hesht të ftuarit në studio: Situata për ne do

Një kolonel rus, tashmë në pension ka thënë se situata për Rusinë do të përkeqësohet, pasi Ukraina po merr ndihmë shtesë ushtarake nga Perëndimi dhe se ushtria ukrainase mund të armatosë një milion njerëz.

Duke iu referuar ushtarëve ukrainas, Mikhail Khodarenok vuri në dukje se, "ekziston një dëshirë e madhe e tyre për të mbrojtur atdheun". 

Të ftuarit e tjerë në studio heshtën. Edhe prezantuesja, Olga Skabeyeva, normalisht e cila njihet për mbrojtjen e saj ndaj Kremlinit, u shfaq çuditërisht e nënshtruar, raporton BBC.

Burimi: BBC

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH