Aktualitet

Ironia e Murrizit: Kjo është rregullorja e Damian Bylykbashit

Shkruar nga Liberale
Ironia e Murrizit: Kjo është rregullorja e Damian Bylykbashit

Deputeti Myslim Murrizi, duke folur në parlament për ndryshimet kushtetuese për Kodin Zgjedhor, deklaroi se Damian Gjiknuri dhe Oerd Bylykbashi janë duke bashkëpunuar për interesa të tyre, kundër votës së shqiptarëve.

“Damian, edhe pse ke punuar në SHIK, lexoje si deputet. Ke stisur prag kombëtar bashkë me vëllanë tënd në Këshillin Politik. Ndryshuat nenet për koalicionet. Kjo është rregullorja e Damian Bylykbashi. Me këtë formulë, askush nuk del deputet i pavarur, por duhet të ketë miq që të plotësojë 3 përqind të votave”, tha Murrizi.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH