Aktualitet

Infiltrohen agjentë nëpër shkolla, arrestohen shitësit e drogës

Shkruar nga Liberale
Infiltrohen agjentë nëpër shkolla, arrestohen shitësit e

Një operacion i kryer sot nga policia është bërë në të gjitha gjimnazet e Tiranës, ku janë infiltruar disa persona.

Nga njoftimi i policisë thuhet se në afërsi të një shkolle u kapën në flagrancë dy të rinj, në tentativë për të shpërndarë lëndë narkotike, tek nxënesit e shkollës.

Të arrestuarit janë shtetasi D. A., 27 vjeç dhe M. K., 22 vjeç, të dy banues në Tiranë. Gjatë kontrollit, të dyshuarve, i’u është gjetur një sasi dozash me lëndë narkotike të llojit kanabis sativa, me peshë 23.6 gramë, të cilat u u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Provat i janë dërguar Prokurorisë së Tiranës./Gazeta Liberale

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH