Aktualitet

Idrizi: Nëse opozita vijon me Belerin, në 2025 dalim vetëm në zgjedhje

Shkruar nga Liberale
Idrizi: Nëse opozita vijon me Belerin, në 2025 dalim vetëm

Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi paralajmëroi sot se nëse opozita do të vijojë të mbrojë çështjen e Fredi Belerit, forca politike që ai drejton do të dalë e vetme në zgjedhjet e ardhshme parlamentare.

I ftuar në “Kjo Javë” në News24, ai tha se PDIU nuk mban qëndrim pro Bashës apo pro Berishës, por shtoi se PD-ja duhet të unifikohet sa më parë brenda vetes.

A mund të ketë një afrim me Ramën? Keni votuar edhe ligje të qeverisë…

PDIU në konfliktin e brendshëm që ka PD-ja nuk mbajmë anë. Në betejën me Bashën apo Berishën dhe Gaz Bardhin, PDIU si një parti aleate e PD, e spektrit opozitar, ne nuk përfshihemi dhe nuk ndërhyjmë. Ata kanë detyrim që të bashkohen mes tyre për hir të demokratëve por edhe sepse vendi ka nevojë që të ketë opozitë. Një opozitë me 3 vjet probleme nuk i bën mirë vendit. PDIU nuk mund të përfshihet midis palëve.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH