Aktualitet

I shkarkuar nga Kuvendi, Meta kthen një tjetër ligj

Shkruar nga Liberale
I shkarkuar nga Kuvendi, Meta kthen një tjetër ligj

Ndonëse i shkarkuar nga parlamenti me 104 vota pro, presidenti Meta ka vijuar me kthimin pas të ligjeve të miratuara nga shumica.

Kreu i shtetit, së fundmi, njofton se ka kthyer për rishikim në Kuvend ligjin me disa ndryshime për sektorin minerar.

Sipas Ilir Meta, ndryshimet në këtë ligj janë miratuar përmes një procedure në mungesë të transparencës e konsultimit gjithëpërfshirës dhe shkelin një sërë parimesh kushtetuese të shtetit të së drejtës, të drejta dhe liri themelore të mbrojtura nga Kushtetuta.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH