Aktualitet

E rëndë në Kukës, i moshuari plagos me çifte 6-vjeçarin

Shkruar nga Liberale
E rëndë në Kukës, i moshuari plagos me çifte

Një fëmijë i mitur është plagosur me armë zjarri paraditen e sotme në fshatin Kodër Lumë të Kukësit.

Mësohet se 6-vjeçari është plagosur me çifte nga fqinji i tij 75-vjeçar me iniciale H.D.

Policia thotë se ngjarja dyshohet të ketë ndodhur aksidentalisht, ndërkohë që i mituri është dërguar në spital dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Shërbimet e policisë e kanë shoqëruar 75-vjeçarin për kryerjen e veprimeve procedurale.

Arma e gjahut çifte është sekuestruar në cilësinë e provës materiale. Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë, po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH