Showbiz

"I dashuri më tradhtoi me motrën", 28-vjeçarja tregon se si i kapi të dy në garazhin e banesës

Shkruar nga Liberale
"I dashuri më tradhtoi me motrën", 28-vjeçarja tregon

Një grua 28-vjeçare shkroi në forumin reddit historinë se si mori fund lidhja e saj me partnerin dhe motrën e saj. Siç shkruan ajo para se të ndodhte kjo, lidhja e saj nuk ishte në të mirën e saj. “Viti i fundit ka qenë shumë i vështirë për të. Kishte humbur mamin, disa muaj më parë qenin dhe punën”, shkruan gruaja që nuk e tregon emrin.

Ajo vetë, duke parë gjendjen e tij të vështirë psikologjike, vendosi të mos i bënte presion dhe t'i jepte hapësirë, që ai të gjente sërish veten.

“Njerëzit e mi po planifikonin një udhëtim familjar dhe i kërkuan që të vinte. Në fillim ai hezitoi, por më pas pranoi. Hera e parë që pa vëllezërit e motrat e mia ishte kur u mblodhëm të gjithë në shtëpi për të planifikuar udhëtimin. “Ai e përshëndeti vëllanë tim dhe kur takoi motrën time u përqafuan fort për pak kohë. I kërkova që të më ndihmonte me gjërat që t’i largoja”, vijon 28-vjeçarja.

“Shkuam në shtrat dhe u zgjova rreth orës 4 të mëngjesit. Shoku im nuk ishte pranë meje. Fillova ta kërkoja dhe e thirra, por ai e kishte lënë celularin në dhomën ku po flinim. Kur zbrita poshtë për të parë nëse ajo ishte në dhomën e ndenjes apo në kuzhinë, dëgjova një zhurmë nga garazhi. I pashë duke u puthur në makinë. Më shikonin të ngrirë dhe të gjithë mbetëm pa fjalë. Fillova të bërtas, duke bërë që vëllai im të zbriste poshtë. Sapo e kuptoi se çfarë kishte ndodhur, filloi të zihej me të. Motra ime u përpoq t'i ndalonte, por në atë kohë prindërit tanë tashmë kishin zbritur poshtë dhe po i bërtisnin atij dhe motrës time derisa ata u dëbuan nga shtëpia".

Ajo nuk iu përgjigj asnjë telefonate dhe vendosi të kthehej në shtëpinë ku jetonte me partnerin e saj. Aty i gjeti duke e pritur. Ata u përpoqën t'i shpjegojnë asaj, por edhe ajo i dëboi (shtëpia është e saj).

“Ai tha se ishte e gjitha depresioni i tij. Se bëri një gabim dhe nuk kishte ku të shkonte. I kërkova që të largohej dhe të mos më afrohej më. Që atëherë nuk kam folur as me të as me motrën time  Kisha nevojë diku për ta thënë”, ka shkruar vajza duke mbyllur tekstin e saj.

Përdoruesit e forumit i shprehën mbështetjen dhe solidaritetin e tyre 28-vjeçares dhe theksuan natyrën absurde të justifikimit të këtij burri.

“Ndërsa depresioni është një gjendje, nuk është justifikim për këtë sjellje të neveritshme. Jam në depresion dhe nuk mund ta imagjinoj të lëndoj dikë si kjo”, ka shkruar një përdorues që e lavdëron më së shumti sjelljen e saj dhe i sugjeron të gjejë kohë për veten dhe gjërat që e bëjnë të lumtur./Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH