Showbiz

Harry dhe Meghan heqin dorë zyrtarisht nga titujt mbretërorë

Shkruar nga Liberale
Harry dhe Meghan heqin dorë zyrtarisht nga titujt mbretërorë

Princi Herry dhe bashkëshortja, Meghan Markle nga sot nuk do të përdorin më titujt mbretërorë.

Ka qenë pallati mbretëror që ka njoftuar se Harry dhe Meghan nga sot nuk do të përdorin titujt HRH, dhe nuk do të marrin më fonde publike.

HRH, është një titull mbretëror, që përdoret për familjen mbretërore, dhe do të thotë “Shkëlqesia juaj” ose “Shkëlqësia e saj”.

Tanimë çifti do të thirren vetëm në emrat e tyre, përkatësisht Harry dhe Meghan.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH