Aktualitet

Grabitën 27 shtëpi, shkatërrohet banda shqiptare në Spanjë

Shkruar nga Liberale
Grabitën 27 shtëpi, shkatërrohet banda shqiptare në

Policia e Katalonjës ka vënë në pranga 4 shqiptarë të moshave 32 dhe 34 vjeçare. Ata dyshohet se janë pjesë e një grupi që kanë kryer 27 plaçkitje shtëpish.

Hetimet kishin nisur në muajin nëntor 2019, pasi në lagjet Baix Llobregat Osona dhe Valles Oçidetal u raportuan disa vjedhje.

Pas nisjes së hetimeve, u zbulua se një grup kriminal i përbërë nga 6 persona ndiqnin gjithnjë një skemë të njëjtë grabitje./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH