Showbiz

Gazetarja: As Elvana, as Arilena, ja kush duhet ta fitonte Festivalin

Shkruar nga Liberale
Gazetarja: As Elvana, as Arilena, ja kush duhet ta fitonte Festivalin

Ndërkohë që debati vazhdon kryesisht në mediat sociale, për fituesene Festivalit të 58, gazetarja kosovare Irma Xhema hedh një emër të ri, si këngëtarja që duhet të kishte rrëmbyer trofeun.

Ajo thotë tha se Dafina Zeqiri do ishte alternativa më e mirë për një përfaqësim të denjë të Shqipërisë në Festivalin muzikor më të madhe Evropian.

“Dafina është një këngëtare që ka kënduar prej tallavasë, hip hop, balada, rep, të gjitha këngët e mundshme. Është këngëtarja më e kompletuar skenikisht, në paraqitje skenike është më e kompletuara dhe e di veten se çfarë mund të bëjë dhe eksploron veten në gjërat të reja. Kishte mundur të na përfaqësonte dhe të kishte paraqitje skenike fantastike ashtu siç ajo di të bëjë. Do na kishte çuar shumë lart,”- tha Irma Xhema në emisionin “Gjesi”.

Vetë këngëtarja ka reaguar pas fjalëve të gazetares. "Kur të pranojnë Kosovën në Eurosong, aty më ki", shkruan Zeqiri./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH