Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me: Shengeni i vogël, molla e madhe e sherrit

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet me: Shengeni i vogël, molla e madhe e sherrit

Ajo që duhet të ishte marrëveshja drejt konkretizimit të lëvizjes së lirë mes fqinjësh, u kthye në mosmarrëveshje mes shqiptarësh.

Indinjata e shqiptarëve andej kufirit zbriti nga institucionet dhe politika tek qytetarët e thjeshtë, ku të shumtë ishin ata që kritikuan kreun e qeverisë shqiptare se kishte harruar gjakun e shqiptarëve të Kosovës gjatë luftës dhe gjenocidin e  kryer nga serbët.

Mini-Shengen apo Shengen i Ballkanit Perëndimor. Ajo që duhet të ishte marrëveshja drejt konkretizimit të lëvizjes së lirë mes fqinjësh, u kthye në mosmarrëveshje mes shqiptarësh.

Kryeministri Rama, nga Tirana ku mirëpriti liderët e Serbisë, Maqedonisë dhe Malit të Zi në samitin e tretë të nismës, do të thoshte se Kosova kishte përjashtuar në fakt veten.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH