Aktualitet

Fshehu pasurinë, dënohet me 6 muaj burg ish-kreu i Gjykatës Kushtetuese

Shkruar nga Liberale
Fshehu pasurinë, dënohet me 6 muaj burg ish-kreu i Gjykatës

Ish-kreu i Gjykatës Kushtetuese, Bashkim Dedja është dënuar me 6 muaj burg që do të konvertohet në një vit shërbim prove. Ai akuzohet për fshehje të pasurisë.

Shkalla e parë e vettingut e konfirmoi në detyrë. Por Kolegji i Posaçëm e rrëzoi duke e nxjerrë nga sistemi për shkak të një pasurie që nuk justifikonte.

SPAK nisi hetimet për fshehje të pasurisë dhe sot gjykata e dënoi.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH