Globi

Foto/ Policia nis hetimet për 'Gretën' e varur në urë

Shkruar nga Liberale
Foto/ Policia nis hetimet për 'Gretën' e varur në

Policia italiane ka nisur hetimet për një kukull me gërsheta të varur në një urë në aksin Romë-Fiumicino.

Kukulla që përfaqëson aktivisten e klimës Greta Thunberg u pa nga shoferët që udhëtonin në këtë autostradë të cilët larguan kukullën nga ura.

Në kukull ishte shënuar mbishkrimi “Greta është Zoti ynë”.

Kryebashkiakja e Romës, Virginia Raggi, e konsideroi akt turpi këtë veprim. Ajo ka shprehur solidaritetin me aktivisten adoleshente dhe familjen e saj./Gazeta Liberale

[gallery columns="1" size="full" gss="1" ids="1091165,1091164,1091163,1091162"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH