Aktualitet

Emri/ Gjendet në bregdetin e Durrësit trupi i pajetë i një të riu

Shkruar nga Liberale
Emri/ Gjendet në bregdetin e Durrësit trupi i pajetë i një

Pasi rezultonte i zhdukur prej disa ditesh, nje 32-vjecar eshte gjetur i mbytur ne Durres. Trupi pajete i shtetasit me inicialet S.P., u gjet ne breg te detit në orën 07:35, në lagjen nr.1.

Nga hetimet paraprake rezultoi se ishte i riu, për të cilin familjarët kishin bëre denoncim në datën 28.11.2020, pasi ishte futur në det për të peshkuar, dhe kishte humbur kontaktet me familjen.

Për këtë shtetas janë ushtruar kontrrolle të vazhdueshme për 7 ditë nga polumbarët dhe Forcat Detare.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e ngjarjes.

Gazetarja Klodiana Haxhiaj raporton për “Balkanweb” se i riu i gjetur i mbytur në det quhet Silvi Prifti.

Mësohet se trupi i tij i pajetë është nxjerrë në breg të detit nga ana e rrymave detare.

Njoftimi i policisë:

Durrës/Informacion paraprak

Më datë 04.12.2020, në orën 07:35, në lagjen nr.1, Durrës, është gjetur i mbytur në breg të detit një shtetas i seksit mashkull.

Nga hetimet paraprake dyshohet se është shtetasi S. P., 32 vjeç, për të cilin familjarët kishin bër denoncim në datën 28.11.2020, pasi ishte futur në det për të peshkuar, dhe kishte humbur kontaktet me familjen.

Për këtë shtetas janë ushtruar kontrrolle të vazhdueshme për 7 ditë nga polumbarët dhe Forcat Detare.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e ngjarjes.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH