Aktualitet

E rëndë në Rrogozhinë/ Makina përplas dy të miturit, shoferi ia mbath

Shkruar nga Liberale
E rëndë në Rrogozhinë/ Makina përplas dy të

Rrogozhinë/Informacion paraprak

Më datë 09.06.2023, rreth orës 19:40, në qendër të Rrogozhinës, një mjet tip “Ford”, me targë e drejtues ende të paidentifikuar ka aksidentuar dy të mitur 10 dhe 11-vjeç, dhe më pas është larguar nga vendi i ngjarjes.

Si pasojë të miturit janë dëmtuar dhe ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për identifikimin dhe kapjen e drejtuesit të mjetit dhe sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH