Aktualitet

"E kam treguar me vepra"/ E pyesin a do të garojë për kryetar të PD-së, ja si përgjigjet Basha

Shkruar nga Liberale
"E kam treguar me vepra"/ E pyesin a do të garojë për

Ish-kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është shfaqur sot në seancën e Kuvendit të Shqipërisë, ku u pyet se, a do të kandidonte sërish për kryetar.

Basha tha se çdo vendim që do të marrë, do të jetë në interes të demokratëve.

“Unë e kam treguar me vepra që marr vendime në interes të demokratëve me aktin e 21 marsit, ndaj dua t’i them çdo demokrati që dhe në vendimet që do marr do udhëhiqem nga interesi i demokratëve. Vendimin do ta bëj të ditur në momentin e duhur”, tha Basha.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH