Aktualitet

Donad Lu inicioi vendimin e DASH? Berisha jep përgjigjen dhe...

Shkruar nga Liberale
Donad Lu inicioi vendimin e DASH? Berisha jep përgjigjen dhe...

Ish-kryeministri Sali Berisha u pyet, gjatë konferencës për media, nëse vendimi për shpalljen e tij “non grata” nga SHBA është iniciuar nga ish-ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu.

A ka qenë Donald Lu që ka iniciuar këtë proces? A ndiheni të tradhtuar nga mbështetësit tuaj në parti?

Absolutisht! Solidaritet më të madh se tani nuk kam pasur ndonjëherë. Nuk kam dijeni se kush e ka iniciuar.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH