Aktualitet

Diell dhe temperatura deri në 20 gradë sot

Shkruar nga Liberale
Diell dhe temperatura deri në 20 gradë sot

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot me diell. Në zonat malore nuk përjashtohet mundësia për reshje.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku variojnë: në zonat malore, nga 00°C në 13°C, në zonat e ulëta nga 06°C në 19°C dhe në zonat bregdetare nga 08°C në 20°C.

Era do të fryjë në drejtim Jugor-Juglindor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3-4 ballë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH