Aktualitet

Dhunimi i vajzës 3 vjeçe në kopshtin privat, kryhet akti i ekspertimit, dërgohet në Prokurori

Shkruar nga Liberale
Dhunimi i vajzës 3 vjeçe në kopshtin privat, kryhet akti i

Ministria e Drejtësisë ka reaguar, lidhur me rastin e dhunimit të fëmijës 3 vjeçe nga edukatorja në një kopsht privat në Tiranë.

Sipas Ministrisë, vendimi për kryerjen e ekspertimin ka ardhur në datën 7 nëntor, dhe më pas kanë nisur procedurat menjëherë. Pas përfundimit të aktit të ekspertimit, rezultatet janë nisur në dje në Prokurori.

"Në lidhje me ngjarjen e fëmijës 3 vjeçe që është dëmtuar në një kopësht privat ju bëj me dije se, vendimi për kryerjen e ekspertimit për fëmijën e sipërpërmendur ka ardhur në 07.11.2023, në IML ( rreth ores 13.30) dhe menjëherë kemi ndërmarrë veprimet për kryerjen e aktin të ekspertimit.

Dje, në datë 08.11.2023, akti i ekspertimit i fëmijës u krye dhe u nis po dje, për në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë. Ju faleminderit!", thuhet në reagimin e ministrisë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH