Globi

Detajet shokuese/ Tutori e shiste 12-vjeçaren sipas oreksit të sëmurë të pedofilëve

Shkruar nga Liberale
Detajet shokuese/ Tutori e shiste 12-vjeçaren sipas oreksit të

Neveri po shkaktojnë detajet që kanë dalë në dritë sesi Michos ua “shiti” 12-vjeçaren “klientëve” të tij.

53-vjeçari kishte arritur në pikën që viktimës së tij t'i jepte një “çmime” në varësi të oreksit të sëmurë të përdhunuesve të fëmijëve.

Burra të të gjitha moshave, nga pjesë të ndryshme të Atikës, madje edhe nga Selaniku, e dhunonin 12-vjeçaren herë për 30 euro e herë të tjera për 200. Varësisht nga tekat e Miços dhe marrëveshja që ai bënte me ta në rrjetet sociale.

Disa, në fakt, i kërkuan 53-vjeçarit, që të kishte një “çmim” të veçantë dhe ditë specifike se kur do të ishin me vajzën.

Dialogët mes Ilias Michos, i cili shtiret si një vajzë 12-vjeçare, dhe “klientëve” të mundshëm, siç prezantohen në buletinin e lajmeve të Star, janë zbulues.

Klienti: "A mund t'ju jap 90 euro për sa kohë ta bëjmë çdo herë në javë?"

Ilias Michos: “Nëse do të takosh në makinë 110 euro, në shtëpi 160 dhe në hotel 230 euro”.

Bisedat e 53-vjeçarit me “klientët” e ringut u zhvilluan gjatë gjithë ditës dhe Michos u shtir si një 12-vjeçar për t’i “peshkuar”.

Në dëshminë e saj, 12-vjeçarja ka pohuar se takimet janë rezervuar në makina, të cilat kanë qenë të parkuara në një vend “të fshehur” pranë stacionit të metrosë Sepolia.

Megjithatë, nga kërkimi në celularin e Mihos rezulton se përdhunuesit e kanë takuar vajzën edhe në hotele apo shtëpi të rezervuara nga 53-vjeçari.

Në të njëjtën kohë, autoritetet po hetojnë nëse Ilias Michos e ka dërguar 12-vjeçaren në azilin e Kerameikos.

Përshkrimi i viktimës së bashku me praninë e shpeshtë të 53-vjeçarit në zonë e përforcojnë këtë skenar.

Dëshmitari kryesor është menaxheri i studios 40-vjeçar, i cili mësohet se ka qenë ndërlidhësi i Mihos me shtëpinë publike dhe po kërkohet nga Policia për të dëshmuar./Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH