Aktualitet

Detaje/ Zjarri në Spitalin e Fierit, pacientët dalin jashtë të tmerruar

Shkruar nga Liberale
Detaje/ Zjarri në Spitalin e Fierit, pacientët dalin jashtë

Një zjarr i madh ka rënë në sallën e grafisë në katin e parë të spitalit të Fierit.

Ngjarja ka ndodhur sot rreth orës 10:00, ndërkohë që, sipas televizioneve informative, pacientët dhe personeli kanë dalë jashtë të tmerruar.

Sipas policisë, në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Policisë dhe shërbimet zjarrfikëse të cilët kanë  bërë të mundur fikjen e zjarrit.

"Sot, rreth orës 10:00, në spitalin Rajonal Fier, në repartin e grafisë, ka rënë zjarr. Në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Policisë dhe shërbimet zjarrfikëse të cilët bënë të mundur fikjen e zjarrit. Nuk ka persona të dëmtuar. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkakut të rënies së zjarrit", njofton policia. /Liberale.al

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH