Aktualitet

Dëbora zbardh Dibrën, mungesë energjie në disa njësi

               Publikuar në : 13:21 - 01/04/20 liberale

Dëbora ka mbuluar edhe Dibrën dhe si pasojë janë bllokuar rrugët rurale si dhe ka mungesë energjie në disa njësi të këtij qarku.

Në zonat e thella lartësia e dëborës arrin në 60 cm si Lurë, Kalaja e Dodës, Arras, Trebisht dhe në disa fshatra të Njësisë Zerqan.

Edhe pse nuk ka lëvizje të shumta për shkak të koronavirusit, në rrugën nacionale Milot-Peshkopi janë 8 borëpastruese që po punojnë për pastrimin e rrugës. /Gazeta Liberale

Tags: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back