Aktualitet

Covid-19 në burgun e e Fierit, 9 të infektuar

Shkruar nga Liberale
Covid-19 në burgun e e Fierit, 9 të infektuar

Covid-19 ka hyrë edhe në burgun e Fierit. Mësohet, se në IEVP Fier, 6 punonjës të Policisë së Burgjeve, 2 infermierë dhe 1 i burgosur kanë rezultuar pozitivë me Covid-19 .

Pavarësisht gjendjes tepër të rëndë të të burgosurit ai thjesht është izoluar nga të burgosurit e tjerë, por nuk është shoqëruar dhe shtruar në një nga Spitalet Covid.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH