Aktualitet

Covid-19/ Bie sërish numri i viktimave në Itali

Shkruar nga Liberale
Covid-19/ Bie sërish numri i viktimave në Itali

Italia ka shënuar një tjetër rënie të numrit të viktimave në 24 orët e fundit si pasojë e koronavirusit. Sipas të dhënave të Emergjencave Civile 269 persona të tjerë kanë humbur jetën nga Covid-19.

Rastet e reja të personave të infektuar janë 1965, ndërsa të shëruarit në 24 orë kanë qenë 2304.

Autoritetet theksojnë se vijon ulja e numrit të personave të shtruar në spitale dhe atyre që kanë nevojë për terapi intensive.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH